Victory lider temporar în Campionatul României

iunie 26, 2017 | Administrator

Victory Cluj și Simex Șimleul Silvaniei s-au întâlnit în uvertura ultimei etape a turului Campionatului României la futnet. Gazdele de la Cluj și-au fructificat avantajul terenului propriu, după o partidă în care oaspeții au luptat în toate meciurile.

Clujenii au luat un avans considerabil după primele două meciuri, câștigate fără set pierdut cu 11-5, 11-5 la dublu și 11-7, 11-8 la simplu. Oaspeții au rămas în joc după ce au câștigat, în set decisiv, primul meci de triplu, cu scorul de 7-11, 11-6, 11-4.

Simex a egalat apoi după un joc de dublu câștigat ușor, cu 11-3, 11-6. Punctul decisiv s-a acordat la al doilea meci de triplu, victorioși fiind cei de la Victory, cu scorul de 15-13, 11-7. Cheia jocului, implicit a partidei, a fost în primul set, câștigat la prelungiri.

6. Tengo U21 Salonta 22

Pe 1 iulie, în cuplaj, la Salonta, se desfășoară ultimele partide din tur: Tengo U21 Salonta – JSF Cluj și tengo Salonta – CS Futnet Timișoara.   Cele două întâlniri au fost amânate deoarece astăzi, la Salonta, are loc o etapă a Interligii, competiție internațională la care participă formația bihoreană.